A Goldman Sachs napenergiába fektet
A Goldman Sachs 40 milliárd dollárt fektet megújuló energiaforrásokba.
A Goldman Sachs fordulópontot lát a megújuló energiaforrásoknál és tervezik, hogy 40 milliárd dollárt fektetnek be 2021-ig. A motivációjuk, hogy a cégeik és ügyfeleik befektetett tőkéje hasznot hozzon. De ezt hol fogják befektetni, és ez a tőke Önnek hogyan hozhat hasznot?
A Goldman és a szakértői bankjaik nem újak a napenergia beruházásokban. A csúcs bankok mind nagyon aktívak voltak a napenergia befektetésekben, erre utalnak ezek a példák: Goldman Sachs (500 millió dollár a SolarCity-be), US Bank és a JP Morgan (630 millió dollár a Sunrun-ba), a Bank of America (220 millió dollár a SunPower-be) és a Morgan Stanley (300 millió dollár a Clean Power Finance-be).
A befektetések ezen példái projekt alapokként lettek bejelentve, amelynek nagy része a lakossági napenergia lízing piacának nagy bővítésére megy. De ezek és más bankok is szeretnének tőkét elhelyezni a napenergia piac minden szegmensében. Minden nap új tőke lép be a napenergia területére, keresve a „megfoghatatlan” jó lakossági, kereskedelmi és közüzemi piaci szegmensbeli projekteket. Ezzel a napenergiába érkező új tőkével, melynek a nagy része meghatározott időn belül szeretne nagy alapokba bekerülni, solar vállalatok keményen dolgoznak, hogy megfeleljenek. Ez a elvárás, hogy gyorsan elhelyezzenek tőkét, megszaporította a napenergiás induló cégeket. Így a napenergia fejlesztések és finanszírozási folyamatok olcsóbbak és gyorsabbak.
Egyre több a példa.
Csak a közelmúltban, a SolarCity és a Vivint bekebelezett napelem vállalatokat, hogy a tőke kihelyezési folyamatok hatékonyabbá váljanak. Az év eleje óta, Mercatus lezárta az A sorozatú vállalkozói körét, hogy az üzletkötés és átvilágítás gyorsabb legyen és közben kevesebb munkaerőt igényeljen. A napenergia szakemberek hatékonyabbá tétele is a célja az olyan induló cégeknek, mint a Folsom Labs, amely egy helioszkóp nevű termékkel indult a néhány héttel ezelőtt. Ez egy web-alapú szoftver, melynek segítségével a napelem elrendezés kialakítása könnyű feladat, amit minden üzletfejlesztési szakember elintézhet perceken belül. A napenergiás fejlesztések továbbra is a növekvő teljesítményre fókuszálnak, hogy a tőke kihelyezése még hatékonyabban történjen.
Koncentrálódik a tőke.
Míg a legtöbb beharangozott nagy banki pénz relatív kevés céghez megy, sok piaci résztvevő nyer ezzel az anyagi felfutással. Minden olyan innováció, amely növeli a rendszer telepítésének a sebességet és/vagy csökkenti a wattonkénti költségeket, a növekedésének minden szakaszában látni fogja munkája gyümölcsét. A kockázati tőke társaságok a korai stádiumú, induló napelemes cégekben sokkal aktívabbak lesznek. Egy figyelemre méltó kockázati tőke befektető, Rob Day a Black Coral-tól, jelezte „A Cleantech toborzók túlóráznak. A kisvállalkozások visszatérnek a szektorba. Ha a gazdaság kitart, 2014 nagy év lesz a Cleantech-nek. ” A Department of Energy SunShot Inkubátor Program is felkapott néhány lépést ebben az évben. Sorozatban nyolcadszor díjazott 16 vállalatot a rangos díjjal.
Amikor nagy mennyiségű projekt tőke érkezik a napelem piacra, és a nagy cégek továbbra is folytatják a vállalatok bekebelezését, a felemelkedés figyelemre méltó trenddé válik. A tőke hatékony használatával okos ötletek jelennek meg a piacon, melyek figyelmet kapnak. Ezáltal a piac minden lehetséges előnyt használni fog, hogy a napenergiában ma látható lehetőséget kihasználhassa. Goldman Sachs és más bankok azt közölték nyilvánosan, mit 140.000 napelemes piaci szereplő már tudott, hogy a napenergia növekszik, és továbbra is folyamatosan terjeszkedik. Soha nem volt még jobb alkalom, hogy a napenergia fejlesztésének és finanszírozásának az ötletét hatékonyabbá tegyük és kihasználhassuk ezt a „fordulópontot”.